Oppo otomobil üretecek: OCAR

Oppo otomobil

Oppo otomobil üretecek: OCAR

ABONE OL 

Akıllı telefon üreticilerinin otomobil üreteceklerine dair bugüne kadar defalarca haber ortaya çıktı. Xiaomi, Huawei ve Apple‘ın otomobil üreteceği ve bu konuda çalışmalara başladığı söyleniyor. Bu şirketler arasına bir de Oppo dahil oluyor.

Oppo Otomobil için Lisans Aldı

Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo‘nun bir ticari marka başvurusu ortaya çıktı. ”Bilimsel araç” statüsünde yapılan başvuruda markanın isminin de ”OCAR” olması dikkatleri çekti.

Oppo otomobil üretecek: OCAR

Henüz üretime geçeceği kesin olmayan projenin ön araştırma evresinde olduğu belirtildi. Yakın zamanda bu konuda detaylı açıklamaların gelmesi bekleniyor. Ancak böyle bir lisans başvurusu bile Oppo şirketinin otomobil üretimi konusunda istekli olduğunu gösteriyor.

Xiaomi Otomobil Fiyatı Belli Oldu

Xiaomi CEO’su Lei Jun, üretimini yapılacak elektrikli otomobil biriminin de yöneticiliğini üstlenmişti. Çalışmalara başlayan Xiaomi, otomobil için 10 milyar dolarlık bütçe ayırdığı açıklamıştı. Lei Jun bir canlı yayın başlattı ve Xiaomi otomobili hakkında bilgiler verdi.

Üretilecek otomobilin Sedan ve SUV kasa tiplerine sahip olacağını belirten Lei Jun, bu modellerin fiyatlarının 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında olacağını açıkladı. En son lansmanda logoyu da daha oval bir hale getirildiğini belirten Jun, bunun otomobiller için daha kullanışlı olacağını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.