Oppo dikey katlanabilir telefon patenti aldı

 Oppo dikey katlanabilir telefon patenti aldı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, tıpkı Samsung tarafından üretilen Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilen akıllı telefon patenti aldı. Katlanabilir akıllı telefon pazarında işler giderek kızışmaya başlıyor.

İşte Oppo Dikey Katlanabilir Telefon Tasarımı

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO)’nden dikey katlanabilen telefon tasarımının patentini alan Oppo, yalnızca katlanabilen kısmın iç tarafında ekran bulundurarak, eskiden kullanılan katlanabilir telefon felsefesiyle yoluna devam etmek isteyebilir.

Oppo Dikey Katlanabilir Telefon

LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan telefon patentine göre dişli döner bir menteşe kullanacak. Bu sayede ekran rahatlıkla açılıp kapanacak. Kamera sayısına patentte yer verilmiyor ancak akıllı telefonun üç arka kamerasının olduğu da dikkatleri çekiyor.

Oppo Tablet Ve Laptop Üretimine Başlıyor

Halihazırda akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, kablosuz kulaklıklar ve akıllı TV üretimi yapan ve ürettiği ürünlerle adından söz ettiren Oppo tablet ve dizüstü bilgisayar üretimine 2021 yılında başlayacağını duyurdu.

Haber kaynağına göre tam olarak hangi özelliklerde ve hangi dönemde üretileceği ve piyasaya sürüleceği bilinmese de ilginç bir ürün portföyü bizleri bekliyor. Ayrıca şirketin peşinden OnePlus ve Realme firmalarının da aynı politikayı izlemesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir