Oppo 125W hızlı şarj teknolojisini tanıttı (Video)

 Oppo 125W hızlı şarj teknolojisini tanıttı (Video)

Akıllı telefonları bir araya getiren tüm parçalar sürekli olarak yenilenerek daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yalnızca akıllı telefonu oluşturan parçalar değil, akıllı telefonların varlığını sürdürebilmeleri için gerekli olan şarj teknolojisi de gelişiyor. Çinli teknoloji şirketi Oppo 125W hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Şimdi geliştirilen bu teknolojinin detaylarına bakacağız.

Oppo 125W Hızlı Şarjı Duyurdu!

Oppo, akıllı telefonlarında kullandığı 65W hızlı şarjı başka bir seviyeye taşıdı. Akıllı telefonlarına 125W hızlı şarj desteği sağlayacak olan şirket, 4.000 mAh bataryayı 20 dakikada doldurabilecek teknolojiyi duyurdu.

Oppo 125W hızlı şarj

Twitter üzerinden attığı bir video ile bunu kanıtlayan şirket, Xiaomi ile birlikte bu konuda öncü olmak istiyor. İşte o tweet:

Yalnızca kablolu hız şarj değil, kablosuz hızlı şarj teknolojisine de el atan şirket oldukça iyi işler başarıyor. Kablosuz hızlı şarjda da 65W seviyesine ulaşan şirket, AirVOOC teknolojisinde lider konumda yer alıyor. Kablosuz hızlı şarj teknolojisi de 4.000 mAh kapasiteye sahip olan bataryayı 30 dakikada şarj edebiliyor.

Oppo 65W hızlı şarj

Hızlı şarj teknolojisi sürekli gelişiyor. Bu gelişim kullanıcıların kafasında bazı soru işaretleri oluşturuyor. Çok hızlı gerçekleşen şarj dolumu işleminin bataryaya nasıl etkisi olduğu merak ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir