OnePlus 9 Pro kablosuz hızlı şarj iddiası!

 OnePlus 9 Pro kablosuz hızlı şarj iddiası!

OnePlus‘ın yakında duyurmayı planladığı OnePlus 9 Pro modeline dair yeni bir sızıntı daha ortaya çıktı. Bu sızıntı şimdilik bir iddiadan ibarette olsa bir hayli dikkat çekiyor. OnePlus şarj konusunda bir hayli öne çıkarken yeni bir desteği daha kullanıcılarına sunmaya planlıyor.

OnePlus 9 Pro 45W Kablosuz Hızlı Şarj Desteği Sunabilir

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, duyuracağı yeni akıllı telefonunda 45W kablosuz hızlı şarj ve ters kablosuz şarj desteğini sunmaya hazırlanıyor. Gelen iddialar, daha önceki iddiaların gerçekleşmesiyle birlikte daha fazla dikkate alınıyor.

Bu kablosuz hızlı şarj desteği sayesinde 30 dakika içerisinde yüzde 50‘ye yakın şarj desteği sunulacağı iddia ediliyor. Kablolu şarj desteği olarak ise 65W gücü kullanıcılara sunulacağı da iddia ediliyor.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro Muhtemel Özellikleri

Yakın tarihte OnePlus 8T modelinin duyurulmasıyla hız kesmeyen Çinli teknoloji şirketi, OnePlus 9 Pro modeli için yoğun çalışmalar yapıyor. Snapdragon 875 SoC işlemciyle beklenen akıllı telefonun 8 GB RAM‘e sahip olması bekleniyor. SoC işlemciyle 8 çekirdekli 1.8 GHz gibi temel bir frekans kullanıcılara sunulacak. DDR5 RAM ile RAM performansını yüksek tutmak isteyen şirket adeta dopdolu bir model ile karşımıza çıkacak. 120 Hz ekran yenileme hızıyla da oldukça başarılı bir ekran deneyimini kullanıcılarına sunacak.

OnePlus 9 Pro, Android 11 ile kutusundan çıkacak. Snapdragon 875 SoC işlemcisiyle Snapdragon 865 işlemcili modellere göre yüzde 20-25 oranında bir performans artışı sunacak. Geekbench raporlarına göre tek çekirdekli testte 1.122 puan, çok çoklu çekirdek testte 2.733 puan alarak kendini kanıtlıyor.

Fiyat olarak elleri yakması beklenen OnePlus 9 Pro‘un 1300 dolar (9.960 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir