OKX Rusya’da engellendi! Neler oluyor?

OKX Rusya

OKX Rusya’da engellendi! Neler oluyor?

ABONE OL 

En büyük kripto para borsalarından olan OKX, Rusya’da erişim engeliyle karşı karşıya geldi. Borsaya olan erişim tamamen kesildi.

OKX Rusya’da Erişime Kapatıldı

En büyük kripto para borsalarından olan OKX, geçtiğimiz salı günü Rusya’daki savcıların talebi doğrusunda erişim engeline maruz kaldı. OKX borsasına Rusya’dan olan erişim tamamen kesilmiş durumda.

Rusya makamlarından konu ile ilgili bir açıklama yapılmadığı için erişim engelinin sebebi bilinmiyor. Bu engel 2020 yılında Binance borsasına da uygulanmıştı. Bu sebepten dolayı Rusya’nın ilk engelinin OKX’e karşı olmadığını görülebiliyor.

OKX Rusya’da engellendi

Rusya’dan Google News Yasağı

Tüm dünyada Rusya Devleti’ne ve hükümetine karşı Ukrayna‘ya başlatılan savaş ve işgal nedeniyle yaptırımlar devam ederken Rusya da boş durmayıp birçok platformu ülkesinde yasaklamaya devam ediyor.

Rus haber ajansı Interfax, Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı işgalle ilgili sözde gerçeği yansıtmayan haberler bulundurduğu nedeniyle Google Haberler’e Rusya’dan yasak getirildiğini açıkladı. Google tarafı ise konuyla ilgili “Bazı kişilerin Rusya’da Google Haberler uygulamasına ve web sitesine erişmekte zorluk yaşadığını ve bunun bizim tarafımızdan herhangi bir teknik sorundan kaynaklanmadığını doğruladık. Haberler gibi bilgi hizmetlerini Rusya’daki insanlara mümkün olduğunca uzun süre erişilebilir kılmak için çok çalıştık.” açıklamasında bulundu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir