Okullar ne zaman açılıyor? Cumhurbaşkanı açıkladı

 Okullar ne zaman açılıyor? Cumhurbaşkanı açıkladı

Bugün düzenlenen Kabine Toplantısı‘nda yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okullar ne zaman açılıyor sorusunun cevabını toplantının ardından yaptığı açıklamada verdi. İşte o açıklamalar:

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kabinemizin bugünkü toplantısında bu değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde tekrar yaptık. Uzaktan eğitimin temeli olan internete sınırlı erişim durumunu dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını tamamladık. Ancak vaka artışı yaşanması halinde yeniden ara verilebilecek.

Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak.

Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart’tan itibaren il bazında öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar sürdürülecek.” açıklamalarını bulundu.

Daha önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 15 Şubat işaret edilse de Bilim Kurulu, okulların 15 Mart tarihinde açılmasını uygun görmüştü. Ancak bugün toplanan Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı’nda vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel bir şekilde 1 Mart’tan itibaren kademeli olarak okulların açılacağı açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir