OKEx CEO’su: DeFi yüzünden çok kişi para kaybedecek

 OKEx CEO’su: DeFi yüzünden çok kişi para kaybedecek

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan OKEx’in CEO’su: Jay Hao, kripto para yatırımcılarını uyardı. Kripto para sektöründe DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projelerinin birçok kişiye çok fazla para kaybettireceğini belirtti.

OKEx CEO’su DeFi Hakkında Açıklama Yaptı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan OKEx’in CEO’su Jay Hao, yatırımcıları sert bir dille uyardı. Daha fazla kazanç elde etmek için yatırımcıların DeFi projelerini tercih ettiğini belirten Hao, çok dikkatli olunması gerektiği söyledi.

“Birçok insanın çok fazla para kaybedeceğini” dile getiren Jay Hao, DeFi’nin bir balon olduğunu ima etti.

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi sistemine göre oluşturulan ağ yapısının belirli şartları vardır. Bu şartlar yerine getirildiğinde ise ortaya bir sonuç çıkar. Şart yerine getirildiği zaman akıllı sözleşmeler gerçekleşerek işlem gerçekleştirilmiş olur. DeFi sistemi yine aynı şekilde Decentralized Application (Merkeziyetsiz Uygulama) sisteminin de çalışmasına katkı sağlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir