Nvidia gelirini açıkladı!

 Nvidia gelirini açıkladı!

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Nvidia 2020 yılına ait gelir raporlarını açıkladı. 2019 ile karşılaştırıldığında 2020 yılında yüzde 61‘lik bir yükseliş yaşayan şirket büyümeye devam ediyor.

Nvidia Geliri Yayınlandı!

Nvidia, 2020 yılında 4.82 milyar dolar gelir beklerken 5 milyar dolar gelir elde etti ve beklentilerin üzerine çıktı. 2019 yılı ile karşılaştırıldığında da yüzde 61 oranında bir gelir artışı yaşayan şirket, dikkatleri üzerine çekti.

Ürettiği ekran kartı modelleri ile büyük ilgi gören Nvidia, kripto para sektörünün hareketlenmesi ve yükselişe geçmesinde de fayda görmüş olabilir. Kripto para madenciliği için kullanılan ekran kartlarının yüksek özelliklere sahip olması gerekiyor. Nvidia şirketi de 2020 yılı içerisinde duyurduğu modellerle verimliliği arttırdığı için kripto para madencileri tarafından tercih edildi.

Bu tercih edilme ise şirkete beklentilerin üzerinde bir gelir sağladı. Bu sebepten dolayı Nvidia gelirinin artmasında kripto para madenciliğinin büyük katkısı bulunuyor.

NVIDIA, GeForce RTX 3060 Ti ekran kartını tanıttı
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti

NVIDIA GeForce RTX 3060 Çıkış Tarihi!

Özellikle 12 GB GDDR6 VRAM ile geleceğinin altı çizilen ekran kartı, AMD’nin önemli serilerinden biri olan Radeon RX 6000 serisine bir rakip olarak geliştirildi. Çift fanlı bir tasarıma sahip olacak olan ekran kartı, ikinci nesil RT ve üçüncü nesil Tensor çekirdeklerine sahip, 8 nm Samsung üretiminden geçti ve DLSS 2.0 ile oyun performansının arttırılmasına imkan sağlıyor. NVIDIA özellikle DLSS ve RTX teknolojisinin oyun dünyasının geleceğine yön vereceğini düşünüyor.

NVIDIA GeForce RTX 3060 ekran kartının çıkış tarihi ise The Verge tarafından 25 Şubat olarak açıklandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir