Nomad köprüsü hacklendi! Kayıp büyük

Nomad köprüsü hacklendi

Nomad köprüsü hacklendi! Kayıp büyük

ABONE OL 

Kripto paraların üzerinde yer aldığı Blockchain’ler ayrıca köprü ağlarıyla birbirine bağlanabiliyor. Bu da köprülerden olan Nomad köprüsü siber saldırıya uğradı. Kaybın 200 milyon dolara yakın olduğu iddia ediliyor.

Nomad Köprüsü Hacklendi!

Nomad isimli köprü ağı bir siber saldırıya uğradı. Bilindiği gibi köprü ağları, sahip olunan varlıkları akıllı sözleşmeler aracılığıyla kilitler ve dönüştürülmüş versiyonlarını kullanmak imkanı verir. Buna Ethereum ile örnek verecek olursak, sahip olunan ETH köprü ağına verilir ve WETH alınıp kullanılır.

Nomad köprü ağında da ortaya çıkan saldırı sebebiyle teminat olarak kabul edilen BTC, ETH ve USDC cinsinden varlıkların çalınmış olduğu ve kaybın 200 milyon dolara yaklaştığı iddia ediliyor. Ekip henüz net bir açıklama yapmasa da araştırmaların sürdüğünü ifade etti.

Nomad köprüsü hacklendi

Ronin Köprüsü Hacklenmişti

Axie Infinity Ronin köprüsü siber saldırıya maruz kalmış ve bu saldırıda 173 bin 600 Ethereum ve 25.5 milyon USDC çalındığı ortaya çıkmıştı. Bu saldırının ilginç yanı ise üzerinden 6 gün geçtikten sonra fark edilmesi olmuştu. 23 Mart tarihinde Axie Infinity için geliştirilen Ethereum ağı köprüsü Ronin‘in saldırıya uğradığı açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir