NFT satışları son 16 ayın en düşük seviyesinde!

NFT satışları

NFT satışları son 16 ayın en düşük seviyesinde!

ABONE OL 

Kripto para piyasası özellikle FTX olayının ardından hala toparlanabilmiş değil. Bu da kripto para piyasasının tüm alanlarına doğrudan etki ediyor. NFT satışları da bu olaylardan etkilenen alanlar arasında yer alıyor.

NFT Satışları Gerilemeye Devam Ediyor

FTX’in iflas etmesiyle birlikte kripto para piyasası adeta kana bulanmıştı. Bitcoin 15 bin 500 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Kripto para piyasası da milyarlarca dolarlık bir küçülme yaşamıştı. Yaşanan tüm gelişmelerle birlikte NFT satışları da son 16 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Kripto para piyasasının en zirvede olduğu dönemde bir hayli popüler olan NFT’ler şu sıralar bir hayli değer kaybetmiş durumda. Dappradar verilerine göre NFT satışları 2021 yılının temmuz ayından bu yana en düşük seviyelerde seyrediyor.

NFT alım satımı için kullanılan en büyük platform olan Opensea, yaşanan düşüşler sebebiyle temmuz ayında çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkarmıştı.

NFT satışları
NFT satışları son 16 ayın en düşük seviyesinde!

NFT Yatırımcılarının Dev Zararı

NonFungible verilerine göre NFT yatırımcıları arasında özellikle büyük yatırımcıların verilerinde ciddi düşüş görünüyor. 2022 yılının ilk çeyrek döneminde NFT alım satımıyla 100 bin dolardan fazla kâr elde eden cüzdan sayısı 4.536 olarak kayıtlara geçti. Ancak 2022 yılının üçüncü çeyrek döneminde aynı seviyede kâr elde eden cüzdan sayısı 272‘ye düştü.

Yüzde 94 oranındaki bu düşüşle birlikte NFT piyasasının ne kadar sakinleştiğini ve piyasanının durgunluğu açık bir şekikde görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir