NFT ayakkabı nedir? STEPN ayakkabı nedir?

NFT ayakkabı

NFT ayakkabı nedir? STEPN ayakkabı nedir?

ABONE OL 

NFT’ler kripto para piyasasındaki popülerliğini sürdürürken NFT ayakkabılar da merak konusunu olmuştu. Bu konudaki en büyük projelerden olan STEPN ayakkabı NFT projesi büyük dikkat çekmeye devam ediyor.

NFT Ayakkabı Nedir?

NFT deyince amacı her ne kadar sorgulansa da ‘tek’liği ile değerlenen NFT’ler yalnızca görüntüden ibaret olarak anlaşılıyor. Ancak NFT’lerin yalnızca alınıp satılmasının yanı sıra kullanılabilenleri de mevcut.

Kullanılabilen NFT’ler arasında NFT ayakkabı projeleri yer alıyor. STEPN şirketi tarafından geliştirilen NFT’ler satışa sunulduktan sonra da sahiplerine gelir sağlayan bir model sunmuştu. Move to Earn olarak sunulan ve yürüdükçe para kazandırma temeline dayanan bu model büyük ilgi görmüştü.

STEPN Ayakkabıları Büyük İlgi Görmüştü

STEPN ayakkabı NFT’leri bir dönem ciddi derece yüksek fiyatlara ulaşmış ve sahiplerine de ciddi gelirler elde ettirmişti. Ülkemizdeki popülerliği de bu aşamadan sonra başlayan NFT ayakkabı furyası şu an pek kullanılmasa da bir gelir modeli olarak hala kullanılabiliyor.

Ancak belirtmek gerekiyor ki kripto para piyasasının içerisinde bulunduğu ayı dönemi sebebiyle başta birçok kripto parada olduğu gibi NFT’lerde de ciddi değer kaybı söz konusu oldu. Bazı yatırımcılar bu değer kaybını bir alım fırsatı olarak da değerlendirse de bazı yatırımcılar da bunun büyük bir risk olduğunu dile getiriyor.

NFT kavramının tam olarak ne olduğunu merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir