Neuralink için tarih verildi! Elon Musk açıkladı

 Neuralink için tarih verildi! Elon Musk açıkladı

Son dönemlerin en aktif girişimcisi ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, yeni girişimi insan beynine takılan çiple nörolojik hastaların tedavisinin amaçlandığı yeni proje Neuralink için tarih verdi.

Twitter’dan bir kullanıcı Elon Musk’a 20 yıl önce bir kaza geçirip engelli kaldığını, yeni proje çalışmaları için gönüllü olabileceğini söyledi. Elon Musk’ın cevabı ise projenin test sürecinin ne zaman başlayacağı konusunda bir fikir vermiş oldu.

Elon Musk's Neuralink will connect the human brain to a computer

Neuralink İçin Tarih Verildi! Elon Musk Açıkladı

Elon Musk, engelli kullanıcının tweetine “Neuralink implant güvenliğini sağlamak çok sıkı çalışıyor ve FDA ile yakın iletişim içerisindeler. İşler iyi giderse, bu yılın sonlarında ilk insan deneylerine başlayabiliriz.” cevabını verdi.

Elon Musk’a göre işler yolunda giderse ve bir aksilik çıkmazsa, proje 2021 yılının sonlarında ilk insan deneylerine başlamış olacak.

Neuralink Nedir?

Görme kaybı, duyma kaybı, hafıza kaybı, depresyon, felç , hafıza kaybı, uykusuzluk gibi beyinde gerçekleşen hastalıkların çözülebilmesi amacıyla beyine yerleştirilen bir çip ile ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

Beyine yerleştirilen çip ile toplanan veriler akıllı saat veya akıllı telefona gönderilebilecek. Ayrıca çipin yerleştirilmesi işlemini ise bir insan ve geliştirilen bir ameliyat robotu beraber gerçekleştirecek.

Elon Musk Neuralink

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir