Netflix zam yaptı! Türkiye etkilenecek mi?

 Netflix zam yaptı! Türkiye etkilenecek mi?

Dijital film ve dizi platformu Netflix zam yaptı. Şirketin geçtiğimiz hafta Avrupa’da abonelik ücretini arttırmasının ardından hemen akıllara zamdan Türkiye’nin etkilenip etkilenmeyeceği sorusu geldi.

Free Netflix subscription for 48 hours in India — how to get the offer |  Technology News,The Indian Express

Netflix Zammı Türkiye’yi Etkileyecek Mi?

Netflix Avrupa’da abonelik fiyatını 15,99 euro‘dan 17,99 euro fiyatına yükseltti. 2 euro değerinde bir zamla karşılaşılırken bu fiyatın Türkiye karşılığı kafa karıştırdı çünkü güncel kurla 2 euro, ülkemizde 17 TL’den fazla bir miktara denk geliyor. Ülkemizdeki güncel Netflix fiyatlarının en dolu paketinin 42 TL olduğunu düşündüğümüzde yapılan zamla birlikte fiyat yaklaşık 60 TL’ye ulaşabilir. İnsanlar Netflix hizmetine aylık 60 TL verir mi bu ise bir soru işareti ancak zamdan Türkiye etkilenecek mi resmi kanallardan bir açıklama gelmedi.

Ancak geçmişteki fiyat artışlarında genelde Türkiye fiyatında da bir artış görüyorduk. Bu sebeple Türkiye fiyatında 2 euro kadar olmasa da bir fiyat artışı bekliyoruz.

Netflix Abone Sayısı 200 Milyonu Aştı

Netflix abone sayısı 200 milyon bandını aşarak geçen sene aynı döneme göre yüzde 21,9 artış göstererek 203,66 milyonu buldu. Abone sayısındaki artış şirket cirosunu 6.7 milyar dolara yükseltti ancak net kar düşüş gösterdi.

Şirketin net karı yüzde 8 azalarak 542 milyon dolar seviyesinde kaldı. Faaliyet karı ise yüzde 108 yükselerek 954 milyon dolara çıktı.

Analistlerin beklentisi yılda 6.1 milyon aboneyken 8.5 milyon aboneyi aşarak şirketin yüzünü güldürdü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir