Netflix uyku zamanlayıcısı özelliği test ediyor

 Netflix uyku zamanlayıcısı özelliği test ediyor

200 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veren popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix uyku zamanlayıcısı özelliğini test ediyor. Geçmişte Spotify uygulamasında gördüğümüz ve oldukça verimli bir şekilde kullanıcılara hizmet eden özellik sayesinde uyuyakaldığımızda akıllı cihazımız sabaha kadar dizi ya da film oynatmak zorunda kalmayacak.

Netflix says 'Klaus' is a hit with nearly 30 million views worldwide

Netflix Uyku Zamanlayıcısı Özelliği Test Ediyor

Spotify uygulamasında müzik listesini açtığımız zaman ayarlardan kapanma zamanını ayarlayabiliyoruz. Bu zaman sonunda müzik kapanıyor ve uygulama kendini uyku moduna alıyor. 5 dakika, 10 dakika gibi sürelerle birlikte çalan şarkının sonu gibi vakitlerde ‘Otomatik Kapatma’ adı verilen özellikle ses kapanabiliyor.

Şimdi aynı özelliği Netflix, Android kullanıcıları için test ediyor. Süreleri belli olmasa da 15/30/45 dakika, film ya da bölüm sonu gibi zamanlamalarda uygulamanın kendini kapatacağı bir özellik olan uyku zamanlayıcısı sayesinde eğer yayın izlerken uyuyakalırsak belirlediğimiz süre içerisinde Netflix kendini kapatacak. Özellik şimdilik bazı Android kullanıcılarında test aşamasında ve yalnızca yetişkin profillerde kullanılabiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir