Netflix şifresini paylaşanların miktarı açıklandı

Netflix şifresini paylaşanların miktarı açıklandı

Netflix şifresini paylaşanların miktarı açıklandı

ABONE OL 

ABD merkezli araştırma şirketi Leichtman Research Group, yaptığı araştırmalar sonucunda Netflix şifrelerini paylaşan kullanıcıların oranını açıkladı.

Netflix Şifresini Paylaşanların Miktarı Açıklandı

4.400 kullanıcının katıldığı çevrimiçi anket sonucunda Netflix aboneleri arasında her 3 kişiden 1 tanesinin şifresini başkasıyla paylaştığı ortaya çıktı. Yüzde 33’lük bu oran Netflix adına oldukça olumsuz bir durum. Şirket buna çözüm olması amacıyla geçtiğimiz haftalarda Ekstra Üye Ekle özelliğini duyurmuştu.

Netflix 4’ten Fazla Kullanıcı Eklemeye Hazırlanıyor

Netflix 4’ten Fazla Kullanıcı Eklemeye Hazırlanıyor

Dijital akış platformu Netflix, isteyen kullanıcılara ekstra ücretle fazladan üye ekleme imkanı sunuyor. Test edilen yeni özellik sayesinde resmi kullanıcılardan farklı kişilerle şifresini paylaşanlardan ekstra ücret talep edilecek. Şirket ayrıca farklı kullanıcılarla şifre paylaşmak için de yasal bir yol sunuyor.

Yasal yol ise şöyle, Şili, Kosta Rika ve Peru’da test edilen “Ekstra üye ekle” özelliği sayesinde ekstra bir ücret ödeyerek kullanıcı sayısını arttırabileceksiniz. Yeni sistem önümüzdeki birkaç hafta içerisinde önce test edilen 3 ülkede ardından tüm dünyada sunulacak.

“Standart ve Premium planlarımızla kullanıcıların hesaplarını paylaşmalarını her zaman kolaylaştırdık. Bunlar son derece popüler olsa da, hesapların ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda kafa karışıklığı yarattılar. Yeni plan ise tek bir hesabı başka evler arasında paylaşmaya izin verecek.”

Eklenen ekstra kişiler de kendi profillerini, kişiselleştirilmiş ana sayfalarını, dizi/film önerilerini kullanabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir