Netflix İngiltere’ye 1 milyar dolarlık yatırım yapacak

 Netflix İngiltere’ye 1 milyar dolarlık yatırım yapacak

Netflix İngiltere’de yaptığı işlerin büyük başarı göstermesi, Sex Education, Peaky Blinders ve The Crown gibi işlerin büyük hayran kitlelerine ulaşması nedeniyle ada ülkesine yaptığı yatırımı ikiye katlayarak 1 milyar dolara çıkaracağını açıkladı.

Netflix CEO’su Reed Hastings, geçtiğimiz yıl boyunca adada yaklaşık 500 milyon dolarlık yatırım yaptığını ve bu dönemde 50’den fazla film ve diziyi yayınladığını açıklamıştı. Gelen talepler üzerine şirket, adaya yaptığı yatırımı 500 milyon dolar daha arttıracağını açıkladı. Bu kaynakla birlikte ABD ile birlikte Netflix’in en büyük ikinci pazarı İngiltere oldu.

Losing its edge: the precise point Peaky Blinders peaked | Peaky Blinders |  The Guardian

Netflix İngiltere’de Büyük Başarı Sağlıyor

Şirketin ada ülkesinde şimdiye kadar yayınladığı The Crown, Peaky Blinders, Sherlock, Sex Education, Black Mirror, After Life, Bodyguard gibi dizilerin yanı sıra yayınlanan filmleriyle de büyük başarılar sağladı. Platformda kült olan yapımların büyük bir kısmının ada kaynaklı yatırımın arkasının boş olmadığını gösteriyor.

Reed Hasting konuyla ilgili “Her türden en iyi içeriğe yatırım yapmaya devam edeceğiz ve İngiliz prodüksiyonunu ve yaratıcı yeteneklerini yıllarca desteklemeye kararlıyız.” açıklamasını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir