NBA ve Microsoft anlaştı! Maçlara sanal seyirci yerleştirilecek

NBA ve Microsoft anlaştı! Maçlara sanal seyirci yerleştirilecek

NBA ve Microsoft anlaştı! Maçlara sanal seyirci yerleştirilecek

ABONE OL 

Mart ayında askıya alınan ve 30 Temmuz’da yeniden başlayacak olan NBA karşılaşmaları için NBA ve Microsoft sanal seyirci çalışması için anlaştı.

Dünya basketbolunun zirvesi olarak adlandırabileceğimiz NBA organizasyonu birkaç aydır düzenlenemiyordu ve basketbol severler ciddi anlamda oyunu özlemeye başlamıştı. Yeni yeni hazırlık karşılaşmalarıyla basketbola yeniden ısınan oyuncular yavaş yavaş devam edecek sezona hazırlanıyor.

Sezon yeniden başlamak üzereyken en çok merak edilen noktalardan biri ise seyirci sisteminin nasıl yürütüleceği olmuştu. Hiç seyirci alınmayacak mı ya da İngiltere’de futbol ligindeki gibi canlı yayında izleyiciler mi eklenecek soruları soruluyordu.

2 gün önce NBA tarafından yapılan açıklamada sorulara yanıt verildi ve Microsoft’la anlaşıldığı, Microsoft Teams uygulaması ile tribünlere yerleştirilecek stantlara “sanal seyirci” yerleştireceklerini açıkladı.

nba

NBA ve Microsoft anlaştı! Maçlara sanal seyirci yerleştirilecek

NBA tarafından yapılan açıklamaya göre sahanın üç yanını kaplayan, 5,2 metre uzunluğunda dev ekranlar yerleştirilecek. Stantlarda Microsoft Teams uygulaması aracılığıyla Together modunu kullanan insanlar gösterilecek.

nba

Yeni bir özellik olan Together modu bir gurup insanın bir odada oturuşunu simüle etmek amacıyla kullanılıyor. Yeni modda insanlar bir odada ve bir masada oturmak yerine sanal stantlarda oturuyor gibi gösteriliyor. Böylece maçı izleyenler gerçek manada sanal seyirciler olacak.

Maçlara sanal seyirci sistemiyle 320 seyirci alınacak ve sanal seyircilerin sesleri hem sahaya hem de maçı televizyon ve farklı platformlarda izleyenlere ulaşacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir