Mt Gox geri ödeme tarihi ertelendi!

Mt Gox ödeme

Mt Gox geri ödeme tarihi ertelendi!

ABONE OL 

Mt Gox yaptığı açıklama ile yapılacak olan geri ödemeye başvuru ve ödeme tarihini erteledi. Yıllardır geri ödeme bekleyen yatırımcıların bir süre daha beklemesi gerekecek.

Mt Gox Geri Ödeme Tarihinde Ertelemeye Gitti

Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşılmıştı.

Olay ile ilgili süreç devam ederken ödeme ile ilgili yeni bir detay daha açıklanmıştı. Alacaklıların ödeme yöntemlerini seçmeleri için 2023 yılının ocak ayına kadar süre verilmişti. Bu süre içerisinde alacaklıların ödeme adreslerini Mt Gox tarafından paylaşılacak online bir forma kaydetmeleri istenecekti.

Ocak olarak belirtilen tarih 10 Mart’a ertelenmişti. Şimdi bir kez daha erteleme yapan Mt Gox, başvuru süresini 6 Nisan olarak açıkladı. Ödeme yapılacak tarih ise 30 Eylül’den 31 Ekim’e ertelendi.

Mt Gox kasasında şu anda yaklaşık 142.000 Bitcoin, 143.000 BCH ve 69 milyar yen bulunuyor.

Mt.Gox Davasında Geri Ödeme Planı Sunulmuştu

Tokyo Bölge Mahkemesi bu cüzdanın içerisinde yer alan Bitcoin’lerin 150 bin tanesinin mağdur yatırımcılara dağıtılmasına karar verilmişti. CoinLab ile anlaşan Mt.Gox, mağdur yatırımcılara CoinLab üzerinden kayıp varlıklarının yüzde 90’ını ödeyecek.

”15 Aralık 2020 tarihinde heyet, rehabilitasyon planıyla ilgili taslak dosyasını sunmuştur. Tokyo Bölge Mahkemesi ve bir denetçi konuyla ilgili dosyayı inceleyip rehabilitasyon planının dosyada belirtilen süreçlerinin devamına karar verecektir. Rehabilitasyon heyeti taslak planını ilgili taraflara zamanında ve uygun şekilde açıklayacaktır.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir