Mt Gox 5 yıl sonra ilk kez Bitcoin transferi gerçekleştirdi!

Mt Gox ödeme

Mt Gox 5 yıl sonra ilk kez Bitcoin transferi gerçekleştirdi!

ABONE OL 

Yıllardır çözülmez bir problem haline gelen Mt Gox olayında sıcak bir gelişme yaşandı. 5 yılın ardından Bitcoin transferi gerçekleştiren Mt Gox bir kez daha gündeme geldi.

Mt Gox Bitcoin Transferi Gerçekleştirdi

Siber saldırıya uğrayıp ardından kullanıcılarının Bitcoin’lerini ödeyemeyecek hale gelen Mt Gox, bir çözüm yolu arıyor ve takvimler duyuruyordu. Geçtiğimiz yılın eylül ayında ödeme tarihini 1 yıl daha erteleyen Mt Gox, bugün Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

5 yıldır herhangi bir Bitcoin transferi gerçekleştirmeyen Mt Gox, sahip olduğu 142 bin Bitcoin’den 42 bin tanesini transfer ettirdi. Bu transferin hangi amaçla gerçekleştirildiği ise henüz bilinmiyor.

Mt Gox Ödeme Tarihini Ertelenmişti

Siber saldırı ile birlikte gelen iflas toplamda 850 bin Bitcoin‘lik bir varlığın çalınmasıyla gerçekleşmişti. Birçok yatırımcısının mağduriyetiyle sonuçlanan olay sonrasında Mt.Gox’a ait ve içerisinde 200 bin Bitcoin‘in bulunduğu bilinen bir cüzdana ulaşılmıştı.

Olay ile ilgili süreç devam ederken ödeme ile ilgili yeni bir detay daha açıklanmıştı. Alacaklıların ödeme yöntemlerini seçmeleri için 2023 yılının ocak ayına kadar süre verilmişti. Bu süre içerisinde alacaklıların ödeme adreslerini Mt Gox tarafından paylaşılacak online bir forma kaydetmeleri istenecekti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir