Mixin Network hacklendi! Kayıp 200 milyon dolar!

Mixin Network hack

Mixin Network hacklendi! Kayıp 200 milyon dolar!

ABONE OL 

DeFi platformu olan Mixin Network şirketinin siber saldırıya maruz kaldığı ve bu saldırıda yaklaşık 200 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığını açıkladı.

Mixin Network Hacklendi

Kripto para piyasasındaki gerçekleşen siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. Bu saldırı yine DeFi şirketlerinden birine yapıldı. Mixin Network isimli DeFi ağının saldırıya maruz kaldığı ve bu saldırıda 200 milyon dolarlık kayıp yaşadığı açıklandı.

Saldırının cumartesi günü gerçekleştirildiği de açıklamada belirtildi. Şirket konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

23 Eylül 2023 Hong Kong saatiyle sabahın erken saatlerinde, Mixin Network’ün bulut hizmet sağlayıcısının veritabanı bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı ve bunun sonucunda ana ağdaki bazı varlıklar kaybedildi. Soruşturmaya yardımcı olması için Google ve Blockchain güvenlik şirketi SlowMist ile iletişime geçtik.

İlk doğrulamanın ardından söz konusu fonlar yaklaşık 200 milyon ABD dolarıdır. Mixin Network’teki para yatırma ve çekme hizmetleri geçici olarak askıya alındı. Tüm düğümler arasında tartışma ve fikir birliğinin ardından güvenlik açıkları doğrulanıp düzeltildikten sonra bu hizmetler yeniden açılacaktır. Bu dönemde transferler etkilenmez.

Kayıp varlıklarla nasıl başa çıkılacağı konusunda Mixin ekibi çözümü daha sonra açıklayacak. Mixin kurucusu Feng Xiaodong, bu olayı 25 Eylül 2023 saat 13:00 HKT’de halka açık Mandarin canlı yayınında açıklayacak. Lütfen haberin yayılmasına yardımcı olun. Daha sonra kolay referans olması açısından içeriği İngilizce olarak özetleyeceğiz. Kayıpları en aza indirmek için elimizden geleni yapacağız ve bunun için derinden özür dileriz. Sürekli desteğiniz için herkese teşekkür ederiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir