MIUI 13 tanıtıldı! İşte tüm detayları

MIUI 13

MIUI 13 tanıtıldı! İşte tüm detayları

ABONE OL 

Xiaomi ve alt markaları tarafından kullanılan kullanıcı arayüzü MIUI için yeni güncelleme duyuruldu. Xiaomi 12 serisi ile birlikte duyurulan MIUI 13 özellikle performans alanında ciddi bir artış sunuyor.

MIUI 13 Özellikleri

Xiaomi, MIUI 13 tanıtımını düzenledi. Bu tanıtım etkinliğinde MIUI 13‘ün sunduğu tüm özelliklerden bahsedildi. Bu özelliklerin başında güvenlik için duyurulan özellik sayesinde artık akıllı telefon kilidini açmak için göz veya yüz taraması yetmeyecek. Vücudun üst bölümünün belirli bir kısmıyla doğrulama yapılacak ve bu sayede ekran kilidini yalnızca akıllı telefonun sahibi açabilecek.

MIUI 13 tanıtıldı

Performans konusunda da bir önceki güncelleme olan MIUI 12‘ye ciddi fark atan MIUI 13, yüzde 20‘ye varan net bir artışı kullanıcılara sunacak. Ayrıca daha eski modeller baz alındıkça performans artışının da oranı o kadar artış gösteriyor.

Kullanıcılara sunulan bir diğer detay ise font değişikliği oluyor. MIUI 13 güncellemesini yapan kullanıcılar artık Mi Sans fontunu kullanacak. Bu da daha önce kullanılan fontlardan biraz daha kalın görünüm sağlayacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.