Mike Novogratz: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ETF’ini bekliyor!

Bitcoin ETF

Mike Novogratz: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ETF’ini bekliyor!

ABONE OL 

Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su olan Mike Novogratz, kurumal yatırımcıların Bitcoin ETF’lerini beklediklerini ve ETF onaylarının gelmesiyle birlikte yeniden kurumsal alımların yapılacağını belirtti.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ETF’lerini Bekliyor

Kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Mike Novogratz, bu defa da Bitcoin ETF’leri ile kurumsal yatırımcılar arasındaki ilişkiyi açıkladı. Bilindiği gibi 12 farklı şirket tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor.

Bitcoin ETF

Borsa Yatırım Fonu olarak dilimize çevrilen Bitcoin ETF’i kripto para yatırımcıları tarafından beklendiği kadar kurumsal yatırımcılar tarafından da bekleniyor. Novogratz yaptığı açıklama ile Bitcoin ETF başvurularının onaylanmasıyla birlikte kurumsal yatırımcıların alım yapmaya başlayacaklarını ifade etti:

Kurumlar daha rahat hale geldikçe ve hükümet Bitcoin’in bir varlık olduğuna dair onay mührünü verirse, diğer yatırımcıların bunun dışındaki şeylere bakmaya başladığını göreceksiniz. Ve böylece para alana akacak.

SEC Bitcoin ETF’lerini Onaylayabilir

SEC, kripto paralara olan olumsuz tavırlarıyla biliniyor. Özellikle SEC Başkanı Gary Gensler, yaptığı açıklamalarla kripto para sektörünü manipülasyon ve dolandırıcılıkla itham ediyor. SEC’e yapılan Bitcoin ETF başvurularının sonucu da bekleniyor.

Uzman analistlere göre SEC, 8-17 Kasım tarihleri arasında Bitcoin ETF başvurularının sonuçlarını açıklayacak. Ayrıca bu sonuçlandırma aşamasında onayların da söz konusu olduğu belirtildi.

Bloomberg analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas tarafından yapılan bu açıklamalarda ilk olarak onaylanması beklenen Bitcoin ETF’lerinin BlackRock iShares ve Grayscale olduğu söyleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir