MicroStrategy Bitcoin tanıtma etkinliği düzenledi!

 MicroStrategy Bitcoin tanıtma etkinliği düzenledi!

Yaptığı Bitcoin alımları ile isminden söz ettiren MicroStrategy, Bitcoin tanıtma etkinliği düzenledi. Daha öncede MicroStrategy CEO’su Michael Saylor‘ın paylaşımını sizlerle buluşturmuştuk.

MicroStrategy Bitcoin’i Tanıtıyor

Michael Saylor, birçok CEO’nun ilgi gösterdiğini söyleyerek etkinliğin bir hayli ilgi çekici olacağını söylemişti. 3 ve 4 Şubat tarihlerinde düzenlenen ‘MicroStrategy World 2021‘ isimli etkinliğe toplamda 22 bin 31 kişi katıldı. Bu kişiler arasında 6.917 işletmeden 8.197 yetkili yer alıyordu.

MicroStrategy Bitcoin

Etkinlikte Bitcoin’in zirve fiyatının ardından düşüş yaşamasını sorun etmeyerek Bitcoin almaya devam ettiklerini açıklayan Saylor, Bitcoin’in potansiyelini etkinlik boyunca anlattı. Yalnızca MicroStrategy şirketinin değil kişisel olarak da Bitcoin yatırımı yaptığı biliniyor. Yaklaşık 230 milyon dolar değerinde Bitcoin’i bulunan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, katılımcılar arasında birçok CEO’nun yer almasını da şöyle ifade etmişti.

”Etkinliklerimizden birine katılmak için kaydolan bu kadar çok CEO görmemiştim.”

MicroStrategy tarafından yapılan parça parça alımlar kurumsal yatırımcıları adeta harekete geçirdi ve yatırım fonları üzerinden yapılan yatırımlar ile birlikte Bitcoin fiyatı 41.941 dolara kadar yükseldi ve tüm zamanların rekorunu kırdı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir