Microsoft Windows Dosya Kurtarma Aracı yayınladı

Microsoft Windows Dosya Kurtarma Aracı yayınladı

Microsoft Windows Dosya Kurtarma Aracı yayınladı

ABONE OL 

İşletim sistemi ve teknoloji devi Microsoft, Windows Dosya Kurtarma Aracı yayınladı ve kullanıcılarını büyük bir yükten kurtardı. İşte yeni ve çok işlevli yazılımın özellikleri.

Bilgisayarımızda, disklerde ya da USB depolama aygıtlarımızda silmek istemediğimiz fakat yanlışlıkla sildiğimiz bir şeyler illa olmuştur. Sildikten sonra geri getirmenin yollarını da mutlaka aramışızdır. Üçüncü şahıslar tarafından üretilen uygulamalarla bunun mümkün olduğu söylense de bu yazılımlar bilgisayarımıza ciddi zarar verebiliyor ya da bilgilerimiz başkalarının eline geçebiliyordu.

Microsoft kullanıcılarına öyle bir özellik sundu ki tüm kullanıcıları böyle durumlarda yaşanan sorunlardan kurtardı. Microsoft, sahibi olduğu işletim sistemi Windows için bir kurtarma aracı yayınlayarak kullanıcılarına büyük bir hizmet sundu.

Windows Dosya Kurtarma Aracı

Orijinal ismi Windows File Recovery olan yeni yazılım Microsoft’un internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Microsoft’un sitesinden indirmek isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

JPEG, PDF; MPEG, PNG, Office dökümanları, MP3, MP4, ZIP gibi dosya türlerini kapsayan yazılım, yalnızca sabit diskteki değil USB bellek, USB harici disk, SSD harici disk ve bellek kartı gibi ortamlardan silinen belgeleri de kurtarabiliyor.

NTFS, FAT, exFAT ve ReFS dosya sistemlerini destekleyen yazılım ücretsiz olup 8 MB yer kaplıyor. Ancak yazılım Windows 10’dan aşağısındaki işletim sistemlerine kurulamıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.