Microsoft Windows 10X dağıtılmaya hazır!

Microsoft Windows 10X dağıtılmaya hazır!

Microsoft Windows 10X dağıtılmaya hazır!

ABONE OL 

Microsoft’un daha düşük sistemler için geliştirdiği işletim sistemi olan Windows 10X piyasaya sürülmeye hazır. Uzun süren çalışmalar sonucunda önce çift ekranlı cihazlar için tasarlanan daha sonra düşük sistemli bilgisayarların üzerinde durulan işletim sistemi çok yakında piyasaya sürülüyor.

Microsoft Windows 10X Dağıtılmaya Hazır

Microsoft’un ürünü ücretsiz olarak indirilebilir bir yazılım olarak dağıtmayacağı da açıklanırken işletim sistemine erişmek isteyen kullanıcıların yetkili bayilerden sistemi temin edebileceği açıklandı. Ayrıca 10X’in Win32 desteği sunmayacağı da açıklandı.

Microsoft’un yüksek performanslı cihazlar yerine daha günlük, iş amaçlı olan tek ve çift ekranlı cihazları için geliştirdiği 10X, 2022 yılı içerisinde çıkış yapacaktı. Özellikle Microsoft’un Surface Duo cihazının 10X işletim sistemiyle geleceği düşünülürken cihaz Android işletim sistemine sahip olarak tanıtılmıştı, bu durum da 10X’in çıkış tarihinin gecikeceğini düşündürmüştü ancak yeni gelen bilgiler, işletim sisteminin düşünüldüğü kadar gecikmeyeceğini gösterdi.

Windows 10X çıkış tarihi

Windows 10X Çıkış Tarihi Erkene Çekildi

Windows 10X işletim sistemi için son çıkan bilgilere göre 2021 yılının ilk ayları işletim sisteminin çıkışı gerçekleşecek. İşletim sistemi, 4 GB veya daha altı RAM‘e sahip olan cihazlar için üretildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.