Microsoft Edge güncelleniyor! İşte yeni özellikler

Microsoft Edge güncelleniyor

Microsoft Edge güncelleniyor! İşte yeni özellikler

ABONE OL 

Internet Explorer tarayıcısının tarihin tozlu raflarında yerini almasının ardından Microsoft, Microsoft Edge tarayıcısına yeni bir güncelleme ile verimli bazı özellikler ekleyecek.

Microsoft Edge Güncellendi! İşte Yeni Özellikler

Edge Canary 105 test yapısında ortaya çıkan yeni özellikler şunlar oldu:

  • Hesap Makinesi

Microsoft işletim sistemine sahip bilgisayarlarda zaten yer alan hesap makinesinin, Xbox oyun konsollarında tarayıcı olarak yer alan Edge’e eklenmesi sayesinde artık konsollarda da hesap makinesi kullanılabilecek.

  • Hız Testi

İnternet hızımızı test etmek için Speedtest gibi platformlar kullanabiliyorduk ancak artık Edge tarayıcısı ile üçüncü taraf bir platforma ihtiyaç duymadan hız test edilebilecek.

  • Birim Dönüştürücü

Yine Edge tarayıcısının bir eklentisi olarak uygulamaya birim dönüştürücü ekleniyor. Birim dönüştürücü, kilometreyi mile dönüştürmek gibi farklı birimleri birbirine dönüştürüyor.

Özellikler, tüm testlerin tamamlanmasının ardından Edge tarayıcının kararlı sürümüne eklenecek. Güncellemenin Ağustos ayında yayınlanması bekleniyor. Microsoft’un, Internet Explorer tarayıcısını emekli etmesinin ardından Edge tarayıcısına ağırlık vereceği ve güncellemelere devam edeceği bildirildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir