Microsoft Edge 103 güncellemesi yayında!

Microsoft Edge 103 güncellemesi yayında!

Microsoft Edge 103 güncellemesi yayında!

ABONE OL 

Microsoft şirketinin Edge tarayıcısına yeni bir güncelleme geldi, Edge 103 güncellemesi ile özellikle oyuncular için önemli iyileştirmeler yapıldı.

Microsoft Edge 103 Güncellemesi Yayında

  • Otomatik profil değiştirmeyi kontrol etme yeteneği: Tarayıcı, bir bağlantının kişisel veya iş bağlantısı olduğunu algılayarak kullanıcıdan uygun profile geçmesini isteyecek
  • İstemci Sertifikası Değiştirici: Http sertifikası kimlik doğrulaması gerektiren bir site ziyaret edilirken hatırlanan sertifikanın temizlenmesi ve sertifika seçicinin yeniden gösterilmesini sağlayacak.
  • Daha güvenilir web savunması: Microsoft Defender SmartScreen kitaplığı sayesinde web’de daha güvenilir koruma sağlanacak.
  • Microsoft Edge adres çubuğunda İş Arama Başlığı: Arama odağı yalnızca işe yönelik sonuçlarla daraltılabilecek.

Microsoft Edge 103 ile kullanıcılara sunulacak olan özellikler bu şekilde. Sürümün güncel olup olmadığını edge://settings/help seçeneklerinden kontrol edebilirsiniz.

Edge 105 Güncellemesiyle Gelmesi Beklenen Yenilikler

Edge Canary 105 test yapısında ortaya çıkan yeni özellikler şunlar oldu:

  • Hesap Makinesi

Microsoft işletim sistemine sahip bilgisayarlarda zaten yer alan hesap makinesinin, Xbox oyun konsollarında tarayıcı olarak yer alan Edge’e eklenmesi sayesinde artık konsollarda da hesap makinesi kullanılabilecek.

  • Hız Testi

İnternet hızımızı test etmek için Speedtest gibi platformlar kullanabiliyorduk ancak artık Edge tarayıcısı ile üçüncü taraf bir platforma ihtiyaç duymadan hız test edilebilecek.

  • Birim Dönüştürücü

Yine Edge tarayıcısının bir eklentisi olarak uygulamaya birim dönüştürücü ekleniyor. Birim dönüştürücü, kilometreyi mile dönüştürmek gibi farklı birimleri birbirine dönüştürüyor.

Özellikler, tüm testlerin tamamlanmasının ardından Edge tarayıcının kararlı sürümüne eklenecek. Güncellemenin Ağustos ayında yayınlanması bekleniyor. Microsoft’un, Internet Explorer tarayıcısını emekli etmesinin ardından Edge tarayıcısına ağırlık vereceği ve güncellemelere devam edeceği bildirildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir