Microsoft Apple’ı geride bıraktı!

Microsoft Apple

Microsoft Apple’ı geride bıraktı!

ABONE OL 

Teknoloji şirketlerinin yarışları sürüyor. Bilgisayar yazılımları ile dünya devi haline gelen Microsoft, bir diğer teknoloji Apple‘ı piyasa değeri olarak geride bıraktı.

Microsoft Apple’ı Geçti

Teknoloji şirketleri git gide büyümeye devam ediyor. Her yeni teknoloji de odak noktası haline gelen bu şirketler piyasa değerleriyle de göz dolduruyor. En büyük teknoloji şirketi koltuğunda oturan Apple, koltuğu Microsoft‘a bıraktı. 2.48 trilyon dolar piyasa değerine sahip olan Apple, 2.49 trilyon dolar piyasa değerine sahip olan Microsoft’un gerisinde kaldı.

Ancak bilindiği gibi Apple, her yılın eylül ayında yeni iPhone serisini duyuruyor. Bu sebepten dolayı gelir olarak da yılın son çeyreği ve bir sonraki yılın ilk çeyreğinde ciddi gelir elde ederek piyasa değerinde artış sağlıyor. Benzer bir artışın bu yıl da sürmesi bekleniyor. Bu da Apple’ın koltuğu yakın zamanda geri alacağı anlamına geliyor.

Microsoft Apple’ı geride bıraktı!

Microsoft İkinci Çeyrek Raporu Detayları!

Microsoft, 30 Haziran‘da sonlanan yılın ikinci çeyreğinin ardından ikinci çeyrek raporu açıklandı. Bu rapora göre bu yılın ikinci çeyreği 46.15 milyar dolar gelir elde etti. Aynı yılın ilk çeyreğinde 44.24 milyar dolar gelir elde edilmişti. İkinci çeyrekte elde edilen gelirin hangi ürünlerden geldiği de açıklandı.

Şirket satışa sunduğu laptop ve telefonlarla da ciddi gelir elde etmeye başladı. Sunulan ürün ve hizmetlere karşı olan talebin artışı doğrudan gelire etki etmeye başladı. Bir önceki çeyreğe göre Microsoft Ofis programları kullanıcılarından elde edilen gelir de bu çeyrekte yüzde 19 artış gösterdi.

Microsoft, bu çeyrekte elde ettiği gelirin 14.69 milyar dolarını Üretkenlik ve İş Süreçleri, 14.09 milyar dolarını Kişisel Bilgi İşlem sayesinde elde etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir