Metaverse yatırımları 2030’da 5 trilyon dolara ulaşabilir

Metaverse yatırım

Metaverse yatırımları 2030’da 5 trilyon dolara ulaşabilir

ABONE OL 

Kripto para piyasasının geçtiğimiz yıl en çok konuştuğu konuların başında gelen Metaverse hakkında yeni bir rapora yayınlandı. Bu rapora göre Metaverse yatırımları 2030 yılına kadar 5 trilyon dolara ulaşabilir.

Metaverse Yatırımları için Hedef 5 Trilyon Dolar

McKinsey & Company, Metaverse hakkında yeni bir rapor açıkladı. Bu rapora göre Metaverse teknolojisinin 2030 yılına kadar 5 trilyon dolarlık bir değer üretebileceğini belirtildi.

Raporda kullanılan ”Metaverse basitçe göz ardı edilemeyecek kadar büyük” ifadesiyle de potansiyelin altını çizen McKinsey, VR teknolojisinin birleşmesiyle birlikte Metaverse sektörünün değer üretme yolunda etkili olabileceğini de belirtti. Yan teknoloji alanlarına da ihtiyacın olduğu ve bu sayede Metaverse’den tam verim alınabileceği de raporda yer buldu.

Metaverse yatırımları 2030’da 5 trilyon dolara ulaşabilir

Dünyaca ünlü şirketlerin Metaverse teknolojisine yatırım yaptıkları ve yapmayı planladıklarını defalarca kez sizlere duyurmuştuk. Birçok dünya devi şirket fırsat alanı olarak gördüğü Metaverse’e yatırım yapmış ve patentler almaya başlamıştı.

Bu tarz girişimlerin devam etmesiyle birlikte Metaverse teknolojisinin ilerleyen yıllarda çok daha popüler olması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir