Facebook çatı şirketi Meta 4. çeyrek raporu yayınladı

Meta 4. çeyrek raporu

Facebook çatı şirketi Meta 4. çeyrek raporu yayınladı

ABONE OL 

Facebook’un çatı şirketi olan Meta, 2021 yılının dördüncü çeyrek raporunu yayınladı. Bu rapora göre beklenen gelir ile gerçekleşen gelirin yaklaşık olduğu görüldü.

Meta 4. Çeyrek Raporu Yayınlandı!

Geçtiğimiz aylarda Mark Zuckerberg bir açıklama yapmış ve Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp gibi şirketlerin bağlı olduğu çatı şirketinin adının Meta olarak değiştiğini açıklamıştı. Meta tarafından 2021 yılının dördüncü çeyrek raporu yayınlandı. Bu rapora göre 33.4 milyar dolar beklenen gelir 33.67 milyar dolar olarak açıklandı.

Yayınlanan raporun ardından Meta hisseleri yüzde 20 geriledi. Ayrıca rapor açıklanmadan önce 3.84 dolar olarak beklenen hisse başına kazanç da 3.67 dolar olarak açıklandı.

Facebook çatı şirketi Meta 4. çeyrek raporu yayınladı

Instagram Avatar ile DM ve Hikaye Yükleme Özelliği Getiriyor

Facebook ve Instagram çatı şirketi Meta, 3 boyutlu avatarları yaygınlaştırıyor. Daha önce 2 boyutlu olarak Facebook ve Messenger‘da kullanılan avatarlar şimdi 3 boyutlu bir şekilde Instagram DM ve hikayelerine de ekleniyor.

Meta, kendi kişiliğini temsilen bir karakter oluşturmak isteyen kullanıcılara Facebook ve Messenger platformları için ayrı, Instagram için ayrı, VR için ayrı olmak üzere 3 farklı avatar oluşturmamıza olanak sağlıyor.

Şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika‘da kullanıma sunulan 3 boyutlu avatar özelliğiyle birlikte Meta, ilerleyen dönemlerde avatar kişiselleştirmeyi daha yaygın bir hale getirmeyi ve birçok ülkedeki kullanıcılarına sunmayı hedeflediğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.