Meksikalı milyarder Bitcoin açıklaması yaptı!

milyarder Bitcoin

Meksikalı milyarder Bitcoin açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Bitcoin‘i yatırım fonuna ekleyen milyarderler arasında yer alan Meksikalı Ricardo Salinas, portföyünün detaylarını paylaştı.

Meksikalı Milyarder Bitcoin Yatırımlarını Açıkladı

Meksika’nın en zengin 3. dünyanın ise en zengin 154. insanı olan Ricardo Salinas, 12.4 milyar dolarlık bir servete sahip. Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 Konferansı’nda konuşan Salinas, sahip olduğu portföyün yüzde 60’ını Bitcoin’in oluşturduğunu açıkladı.

Açıklamalarında herhangi bir tahvil sahibi olmadığını ifade eden Salinas, bunun yerine Bitcoin satın aldığını ifade etti. Salinas, 2020 yılında yaptığı açıklamada varlığının yüzde 10’unun Bitcoin‘den oluştuğunu açıklamıştı.

Ricardo Salinas açıklamalarının devamında varlıklarının yüzde 40’lık kısmını da altın, petrol ve gaz madenciliklerine olduğunu ifade etti.

Meksikalı milyarder Bitcoin açıklaması yaptı!

Meksikalı Milyarder Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

Meksikalı iş adamı Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin ile ilgili gelen olumsuz haberlere cevap niteliğinde açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında itibari para birimlerini dolandırıcılık olarak nitelendiren Pliego, gerekirse 30 yıl boyunca Bitcoin tutacağını açıkladı. Bitcoin’in ”küresel düzeyde muazzam bir likidite ile işlem gören uluslararası değeri” olduğunu da belirten Pliego, Bitcoin’e güveniyor.

Varlığının yüzde 10’luk kısmıyla Bitcoin yatırımı yapmayı planladığını da ifade etti. Ayrıca sahip olduğu Banco Azteca isimli banka ile Bitcoin’i kabul eden ilk banka olmak istediklerini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.