Mark Zuckerberg sorunun sebebini açıkladı!

Mark Zuckerberg sorun

Mark Zuckerberg sorunun sebebini açıkladı!

ABONE OL 

Dün akşam saatlerinde Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarına erişim sağlanamıyordu. Büyük bir sorun ile karşılaşan Facebook’un yaşadığı sorunu kurucu ve CEO koltuğunda oturan Mark Zuckerberg açıkladı.

Mark Zuckerberg Sorunu Detaylıca Açıkladı

Dün akşam saatlerinde başlayan ve geceye kadar süren erişim sorunu Facebook, Instagram ve WhatsApp kullanıcılarını bir hayli bekletti. Mark Zuckerberg bugün yaptığı açıklama ile tüm kullanıcılardan özür diledi ve sorunu anlattı. Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan hassas değişiklikler sorunu beraberinde getirdi. Bu değişiklikler BGP ismi verilen Sınır Geçit Protokolü’nün güncellemesini doğrudan etkiledi. Bu da yönlendirmeleri sağlayan DNS ayalarını tamamen sildi.

Facebook geri adım attı ve temsilci atadı
Mark Zuckerberg sorunun sebebini açıkladı!

Mark Zuckerberg ayrıca herhangi bir siber saldırıya maruz kalınmadığını ve herhangi bir veri ihlali olmadığını da belirtti. Bu üç platforma da şu an erişim sağlanabiliyor. Dünkü erişim sorunu sebebiyle Facebook hisseleri düşüşe geçmiş ve Mark Zuckerberg’in servetinde 6.7 milyar dolarlık bir kayıp ortaya çıkmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.