Maradona Netflix’e dava açacak

 Maradona Netflix’e dava açacak

Dünyaca ünlü ve gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri olarak gösterilen Maradona Netflix’e dava açmaya hazırlanıyor. Davanın nedeni ise efsane futbolcunun telif hakkı istemesi olarak biliniyor.

Bildiğimiz üzere Netflix, Paolo Sorrentino’nun projesiyle beraber “The Hand of God” adında, Türkçe karşılığı “Tanrının Eli” anlamına gelen bir film hazırlığı yapıyordu. Film hakkında ortaya bir bilgi çıkmadı ve konunun ne olduğu bilinmiyor.

Maradona, 1986 yılında bir Dünya Kupası maçında, Arjantin formasıyla İngiltere’ye skandal bir gol atmıştı. Golün skandal olması ve aradan 34 yıl geçmesine rağmen hala konuşulmasının sebebi golün elle atılmış ve İngiltere’nin bu golle elenmiş olmasıydı. Maçtan sonra Maradona’ya golü neden elle attığı sorulduğunda ise efsane futbolcu golün kendi eliyle atılmadığını, “Tanrının eli attı o golü” açıklamasıyla savunmuştu. Daha sonra bir kült haline gelen bu terim yıllarca konuşulmaya devam etti.

Maradona Netflix’e dava açacak

Maradona’nın avukatları tarafından Twitter üzerinden yapılan bir açıklamada Netflix’e izinsiz bir şekilde Tanrının Eli adıyla film yapılmasını ve bunun yanlış olduğunu, bu konunun takipçisi olunacağını belirtti. Avukatlara ve efsane futbolcuya göre bu kalıp, onlardan izinsiz kullanılamaz. Kullanmak isteyenlerin izin alıp belli bir miktarda para ödemesi gerekir. Tarafların uzlaşıp uzlaşmayacağı ya da davadan ne sonuç çıkacağı henüz belli değil.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir