Mac Pro satış tarihi ve fiyatı belli oldu

 Mac Pro satış tarihi ve fiyatı belli oldu

Apple’ın ünlü ve sevilen bilgisayar serisi Mac Pro ve yeni modeli Pro Display XDR‘ın satış tarihi ve fiyatı açıklandı. Tasarımıyla oldukça ilgi çekmiş ve bilgisayar meraklıların ilgi odağı olmuştu. Normalden farklı bir tasarımıyla rendeye benzetilen bu seri özellikleriyle de ses getirecek.

Mac Pro ve Pro Display XDR 10 Aralık tarihinde satışa sunulacak. Satışa sunulduktan birkaç gün hafta içerisinde ise ülkemizde satışa sunulması bekleniyor. Satışa sunulacak bu ikilinin giriş seviyesindeki özellikleri ise şöyle:

Mac Pro

  • Intel Xeon işlemci
  • Radeon Pro 580X grafik kartı
  • 32 GB RAM 
  • 256 GB SSD

Pro Display XDR

  • 32 inç

Bu ikilinin giriş seviyelerindeki versiyonlarının fiyatları da belli oldu.

Mac Pro: 5999 dolar

Pro Display XDR:  4999 dolar

Piyasada mevcut olan diğer bilgisayarlarla karşılaştırıldığında farkı kolaylıkla anlaşılabilecek özelliklere sahip bir şekilde satış sunulacak olan bu ikili yükseltilebilir özelliklere sahip.Kullanılan Intel Xeon işlemci 8 çekirdekten 28 çekirdeğe kadar yükseltilir bir yapıdadır.

Ülkemizde satışa tarihi ve satış fiyatı henüz belli olmayan ve daha çok profesyonel kullanıma uygun olan Mac Pro ve Pro Display XDR rakipleriyle hem özellik olarak hemde fiyat olarak karşılaştırılmayacak bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Çünkü ülkemizde vergisiz fiyatlarıyla bile el yakacak. Mac Pro yaklaşık 35 bin TL,  Pro Display XDR ise 29 bin TL fiyatlarına vergilerde eklendiğinde orta sınıf bir araç satın alınabilecek bir fiyata ulaşmakta.

Bu güçlü özellikler zaten normal bir kullanıcı için inanılmaz yüksektir. Örnek vermek gerekirse normal bilgisayarların zorlandığı video render (kaydetme) işlemini rahatlıkla yapabilecek kapasiteye sahiptir.

Apple’ın Mac Pro ve Pro Display XDR tanıtım videosu:

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Facebook’tan dev yenilik: Ekran paylaşımı

Yeni iPhone hakkında bilgiler sızmaya başladı!

Samsung Galaxy A51 görseli ve özellikleri sızdırıldı

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir