Mac modellerine Face ID eklenebilir

Mac modellerine Face ID

Mac modellerine Face ID eklenebilir

ABONE OL 

iPhone modellerinin büyük çoğunda bulunan Face ID özelliğinin yakında Mac modellerine de sunulabileceği iddia ediliyor.

Mac Modellerine Face ID Gelebilir

Bloomberg yazarlarından olan Mark Gurman ortaya bir iddia attı. Bu iddiaya göre Apple önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Mac modellerine Face ID ekleyecek. iPhone X ile başlayan Face ID, iPhone kullanıcılara bir hayli seviliyor. Mac kullanıcılarına sunulursa şayet çok daha büyük ilgi çekmesi bekleniyor. Apple’ın Face ID’ye geçmesindeki en önemli sebeplerden bir diğer ise Touch ID’ye göre daha ucuz olduğu söyleniyor.

Hali hazırda birçok Mac modelinde Touch ID bulunuyor. Gurman ayrıca şu açıklamayı da yaptı:

”Tüm iPhone’ların ve iPad’lerin Face ID’ye geçmesini bekliyorum. Sonunda ekrana gömülü bir kamera, üstteki çentiği ortadan kaldırarak Apple’ın daha pahalı cihazlarını ayırt etmeye yardımcı olacaktır. Yüz tanıma sensörü, Apple’a iki temel özellik sağlıyor: güvenlik ve artırılmış gerçeklik.”

Gurman, çentiksiz iPhone için ise 2023 tarihini işaret etti.

Mac modellerine Face ID eklenebilir

İki Yeni MacBook Pro Gelecek

Apple, 7 Haziran tarihinde WWDC 2021 etkinliğini düzenleyecek. Merakla beklenen etkinlikte iki yeni Pro modelinin duyurulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Daha önceki sızıntılarıyla başarısını kanıtlamış olan Jon Prosser, tarafından ortaya atılan bu iddianın detayları da bulunuyor.

Apple geçtiğimiz yılın kasım ayında M1 işlemili MacBook modellerini duyurmuştu. Yakın zamanda M1X veya M2 olarak isimlendirilecek olan MacBook Pro modellerinin duyurulması bekleniyor. 14 inç ve 16 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip olan MacBook Pro modelleri şimdiden merak uyandırdı.

Üretmiş olduğu M1 işlemciyle büyük bir beğeni toplayan Apple, M1X veya M2 olarak isimlendirilecek olan işlemci modeli ile 16 veya 32 CPU çekirdeği desteği sağlayacak. M1 çipinde 16 GB RAM desteği sağlanırken yeni işlemciyle 64 GB RAM desteğinin sağlanması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.