M1 Pro işlemcili MacBook Pro tanıtıldı! İşte fiyatı

M1 Pro işlemcili MacBook Pro

M1 Pro işlemcili MacBook Pro tanıtıldı! İşte fiyatı

ABONE OL 

Apple bugün düzenlediği etkinlikte M1 Pro işlemcisinin yanı sıra MacBook Pro modelini duyurdu. Yeni bir işlemciye sahip olduğu için geçtiğimiz yılın kasım ayında duyurulan M1 işlemcili modelden daha yüksek performans sağlayacak.

M1 Pro İşlemcili MacBook Pro Özellikleri

Apple bugün M1 Pro işlemcili işlemcisinin yer aldığı MacBook Pro modelini duyurdu. 14 inç ve 16 inç Liquid Retina XDR ekrana sahip olan MacBook Pro, 16 GB, 32 GB RAM kapasitesiyle kutusundan çıkacak. Depolama kapasitesi olarak ise Apple çağ açıyor.

M1 Pro işlemcili MacBook Pro

512 GB, 1 TB, 2 TB ve 4 TB olmak üzere 4 farklı depolama kapasitesi bulunan MacBook Pro, geçtiğimiz yıl Apple tarafından kaldırılan SDXC girişini de yeniden kullanıcılara sunuyor. Cihazda ayrıca üç adet Thunderbolt 4 girişi ve HDMI bağlantı noktası yer alıyor.

Yeni MacBook Pro modelinde yer alan 5 nm M1 Pro işlemcisinin saniyede 33.7 trilyon işlemi gerçekleştirebildiği ve ayrıca 16 çekirdekli grafik işlemcisi ile dünyanın en hızlı entegre ekran kartına ev sahipliği yaptığı açıklandı. M1 Pro işlemcisinin M1 işlemcisiyle karşılaştırıldığında yüzde 70 daha üstün bir performans sunduğu ifade ediliyor.

Yeni MacBook Pro modelinin USB-C girişiyle 67W hızlı şarj desteğini de kullanıcılarına sunacak.

İşte M1 Pro İşlemcili MacBook Pro Fiyatları!

  • 14 inç ekrana sahip olan M1 Pro işlemcili MacBook Pro 23.499 TL‘den başlayan fiyatlarla,
  • 16 inç ekrana sahip olan M1 Pro işlemcili MacBook Pro 28.999 TL‘den başlayan fiyatlarla Apple’ın resmi internet sitesinde ön satışa sunuldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir