LUNA CEO’suna Singapur’da dava açıldı! 57 milyon dolar tazminat

LUNA CEO'su Do Kwon kırmızı bülten

LUNA CEO’suna Singapur’da dava açıldı! 57 milyon dolar tazminat

ABONE OL 

LUNA çöküşüyle birlikte ismi neredeyse herkes tarafından öğrenilen Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon hakkında Singapur’da dava açıldı. 57 milyon dolarlık bu tazminat davası 359 kişinin şikayetiyle açıldı.

LUNA CEO’suna Bir Dava Daha

Kripto para piyasasının en çok ses getiren mağduriyetlerinden birisi olan LUNA olayı etkilerini hala sürdürüyor. Güney Kore’nin hakkında onlarca karar aldığı Terra CEO’sunun Singapur’da olduğu iddia ediliyordu. Bu iddialar sürerken Singapur’da 359 kişinin şikayetiyle Do Kwon’a dava açıldı.

Terra şirketi tarafından geliştirilen UST‘nin sabit fiyatlı olarak piyasa sürüldüğü ancak sabit fiyatlı olmadığı iddia edilerek dava açıldı. 57 milyon dolarlık bu tazminat davasındaki davacıların mağduriyeti 57 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Davacılar ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Davalılar, söz konusu beyanları ya yanlış ve yanlış olduklarını çok iyi bilerek ya da pervasızca doğru ya da yanlış olup olmadıklarını umursamadan sahtekarlıkla yaptılar.

LUNA CEO’suna Singapur’da dava açıldı! 57 milyon dolar tazminat

LUNA CEO’su Do Kwon Hakkındaki Suçlamalar Devam Ediyor

Terra şirketinde çalışan ve ismini açıklamayan ‘FatMan‘ olarak bilinen bir muhbir, LUNA CEO’su Do Kwon hakkında yeni iddialarda bulundu. Bu iddialarında Do Kwon’un sorumsuz olduğunu ve tam sorumlu davranmayarak çöküşte payı olduğunu belirtti:

Sözlü olarak sorumluluk almak elbette harika. Gerçekten hiçbir şey yapmıyor. Bunun tek adil çaresi, ‘haksız kazanılmış’ kazançlarının bir kısmını iade etmektir. İade çabaları için henüz kendi parasının tek bir dolarını taahhüt etmedi.

FatMan bu ifadeleriyle Do Kwon’un göstermelik açıklamalar yaptığını ve çözüm için geliştirilenlere katkı bulunmadığını belirtti. Bilindiği gibi LUNA CEO’su Do Kwon, her fırsatta üzgün ve çöküş konusunda suçsuz olduğunu ifade ediyordu.

LUNA CEO’su Do Kwon İddiayı Yalanlamıştı

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon, her ne kadar kaçmıyorum dese de nerede olduğu bilinmiyor. Geçtiğimiz gün hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve Interpol tarafından aranan Kwon hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Do Kwon, 67 milyon dolar değerindeki Bitcoin’ini sattı ve nakite çevirdi.

Ancak Do Kwon bu iddiayı resmi Twitter hesabından yaptığı şu açıklama ile reddetmişti:

Tüm bunlarda muhtemelen en şaşırtıcı olan şey, yayılan yanlış bilgi miktarıdır. İddia edildiği gibi ‘para çekme’ yok. En azından geçen yıl KuCoin veya OKEx kullanmadım.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir