LinkedIn sesli sohbet özelliği getiriyor

LinkedIn sesli sohbet özelliği getiriyor

LinkedIn sesli sohbet özelliği getiriyor

ABONE OL 

Profesyonel iş hayatının popüler sosyal ağı LinkedIn, Clubhouse uygulamasına benzeyen bir sesli sohbet özelliğini uygulamaya entegre etmek için test aşamasını başlatıyor.

LinkedIn Sesli Sohbet Özelliği Getiriyor

Clubhouse ile birlikte popülerliğini arttıran sosyal medyada toplu bir şekilde sesli sohbet etme alışkanlığı iş hayatına da bulaştı. Özellikle online toplantılar nedeniyle normal hale gelen internet üzerinden sohbet etme durumunu gören LinkedIn’de Ürün Müdürü Jake Poses, “Felsefemiz kontrolü organizatörlere vermektir. Sanal yuvarlak masalar, ocak başı sohbetleri ve daha fazlasını barındırmayı kolaylaştırmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

LinkedIn sesli sohbet özelliği getiriyor
LinkedIn sesli sohbet özelliği getiriyor

İş dünyasının sosyal ağı olan LinkedIn, 1 milyara yakın kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılara etkinlikler ve pazarlamalarla ilgili bir sosyal bir platform hizmeti sağlayan şirket, yeni bir özellik test etmeye başlayacak. Yeni özellikte sohbet odaları oluşturabilecek, odalarda konuşmacılık yapılabilecek ve konuşulanları dinleyebileceğiz. En son Twitter platformunda gördüğümüz ve sevilen bir özellik olan sohbet odalarının yeni platformunda da sevileceğinden şüphemiz yok.

Bu ay içerisinde test edilmeye başlanacak olan yeni özellik yanında bir müjdesiyle geliyor. Şirket yetkililerinden yapılan açıklamaya göre ilkbahar aylarında LinkedIn’de videolu sohbet versiyonu test edilecek. Her iki hizmetin de şimdilik ücretsiz olacağını da ayrıca belirtelim.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.