Lenovo Yoga Carbon özellikleri ile patlama etkisi yaratabilir!

   Lenovo Yoga Carbon özellikleri ile patlama etkisi yaratabilir!

  Lenovo Yoga Carbon özellikleri ile patlama etkisi yaratabilir! Lenovo Yoga Carbon özellikleri sızdı. Sızan özellikler ile Yoga Carbon’un piyasada patlama etkisi yaratma ihtimali arttı.

  Lenovo Yoga Carbon Özellikleri

  Çin menşeili bilgisayar ve telefon devi Lenovo yeni çıkartacağı ultra ince, hafif ve sağlam olan dizüstü bilgisayarı Lenovo Yoga Carbon’un özellikleri sızdı. Carbon’dan yapıldığı için 995 gram ağırlığa ve 14,25 milimetre inceliğe sahip Lenovo Yoga Carbon, sağlamlık açısından hiç bir kuşku yaşamayacağımıza emin olabiliriz. Ne kadar küçük ve kompakt olsa da pil açısından 16 saate kadar pil ömrü sunacak.

  Lenovo bu sene üst üste dizüstü bilgisayar piyasaya sürmesi bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda Yoga serisinden olması beklenen bir bilgisayar daha sızdı. Sızan bilgisayarın çift ekrana sahip olduğu belirtildi. Ayrıca cihazın yanında bir adet dijital kalem verilmesi bekleniyor. Ekranlar arasında geçiş imkanı ve çoklu uygulama kullanımına imkan sunacak. Ayrıca bu dizüstü bilgisayar Windows’un gelişmiş versiyonu olan Windows 10X işletim sistemi ile gelecek. Cihaz Windows 10X ile geleceği için önce Windows 10X’in piyasaya sürülmesi gerekiyor. Bu yüzden çift ekranlı dizüstü bilgisayarın 2021 yılından sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Lenovo Yoga Carbon özellikleri
  • Dahili Alexa desteği
  • Dolby Vision destekli 13,3 inç 16:10 2K ekran, mavi ışık korumalı
  • Dolby Atmos destekli hoparlörler
  • Düşük çözünürlüklü yerel video içeriği otomatik olarak yükseltilecek
  • 11’inci nesil Intel Core i7 işlemci dahil
  • Windows Hello oturum açma desteği
  • Wi-Fi 6 desteği.
  • Renk uyarlamalı arkadan aydınlatmalı klavye

  Bunun dışında 3. Cihaz ise ThinkPad X1 Fold olacak. ThinkPad X1 Fold katlanabilir olacak. Bunun yanı sıra 13,3 inç 2K pOLED ekran 4:3 görüntü oranı ile gelecek. ThinkPad X1 Fold’da Windows’un gelişmiş versiyonu Windows 10X ile gelecek. Lenovo hızlı olmak isterse Windows 10 ile bu yıl içinde de gelebilir.

  2020 Yılında Bilgisayar Fiyatları Ucuzlayacak

  2020 yılında bilgisayar fiyatları ucuzlayacak. Bugün, popüler pazar araştırma şirketi Canalys, küresel bilgisayar pazarı için en son tahminini yayınladı.

  Şirkete göre, Korona virüs pandemisi nedeniyle küresel bilgisayar (tablet dahil) sevkiyatları 2020’de %7 azalacak. Canalys ayrıca küresel bilgisayar sevkiyatlarının 2021‘de sabit kalmasını ve 2022‘de %2 büyümeye dönmesini bekliyor.

  2020 Yılında Bilgisayar Fiyatları Ucuzlayacak

  2020 Yılında Bilgisayar Fiyatları Ucuzlayacak

  Yukarıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi, bilgisayar sevkiyatları bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık %9 düştü. Canalys ikinci ve üçüncü çeyreklerde hafif bir artış olacağını öngörüyor. 

  Ancak sevkiyatların yıllık bazda düşüş göstermesi bekleniyor. Nedeni ise salgının neden olduğu kaçınılmaz ekonomik durgunluktan kaynaklanıyor. Bu tüketicilerin veya şirketlerin ellerindeki ürünleri yükseltip değiştirmeyeceklerini dikkatlice değerlendirmelerini sağlayacaktır.

  Mevcut salgın etkili bir şekilde hafifletilmiş olmasına rağmen, Canalys 2020’nin üçüncü çeyreğinde hala piyasa hakkında iyimser değil ve Canalys küresel PC sevkiyatlarının 2020’nin üçüncü çeyreğinde gerilemeye devam etmesini bekliyor.

  Global Bilgisayar Fiyatları 2021’de Geri Dönecek

  Ancak Canalys en kötü sürenin geçtiğine inanıyor. Sevkiyatlardaki düşüş genel eğilim olmakla birlikte, Canalys bu yılın ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyreğinde düşüşün ilk çeyreğe göre daha küçük olmasını bekliyor. 

  Buna ek olarak Çin’in üretime yeniden başlaması ve üretimin restorasyonu normal tedarik bilgisayar zincirine yeniden başlaması etkili olacak. Ayrıca uzak ofis ve çevrimiçi kurslara olan talep artışı bazı olumsuz etkileri dengeleyecektir.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir