League of Legends 2020 Turnuvası ve detayları

League of Legends 2020 Turnuvası ve detayları

ABONE OL 

League of Legends 2020 turnuvası bahar sezonunda yapılan turnuva planında  Cloud9 ve Team Liquid karşılaşması ile turnuva resmi olarak başladı. Ayrıca Can “closer” Çelik de ilk defa Amerika’da büyük turnuvaya katıldı. İlk gün TSM ve Evil Geniuses takımları dışında tüm takımlar turnuva alanına katılım sağladılar ve maçlarını oynadılar.

İlk maç olarak iki büyük dev takımı olan Cloud9 ile Team Liquid karşı karşıya geldi. Yeni sezonda Türkiye’den Amerika’ya giden Can “closer” Çelik de bugün Golden Guardian formasıyla 100 Thieves karşısında ilk LCS maçına çıktı. Bu sezon Echo Fox’un slotunu alarak lige tekrar giren Evil Geniuses ile Clutch Gaming ile birleşen Dignatas ise bugün 23.00’da karşı karşıya gelecek. League of Legends 2020 turnuvası hakkında gelen detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Birazda League of Legends oyununu tanıyalım.

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir video oyunudur. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. League of Legends, beş güçlü şampiyondan oluşan iki takımın birbirlerinin üslerini yok etmeye çalıştığı takım çalışmasına yönelik bir strateji oyunudur. 140’dan fazla şampiyonun arasından seçimini yaparak zafere giden yolda destansı oyunlar yap, rakibini katlet ve kuleleri yık.

KARAKTER ROLLERİ

Ayrıca her bir karakterin belli rolleri bulunmaktadır. Bunlar:

Üst Koridor: Üst bölüm oyuncusudur. Bu alanda genellikle tank tipi şampiyonlar tercih edilir.

Orta Koridor: Takımın orta koridor oyuncusudur. Ani hasarı yüksek olan şampiyonlar tercih edilir.

Ormancı: Takımın ormancısıdır. Diğer koridorlara destek olmaktadır.

Alt Koridor: Takımın saldırı gücü taşıyıcısıdır. Nişancı şampiyonlar tercih edilir. Oyunun en kırılgan rolüdür. Takım savaşlarında pozisyon alarak arkadan hasar verir.

Destek: Alt koridorda nişancı ile durur. Başlıca görevi nişancısını korumaktır.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Oyuncuları mutlu edecek haberler!

Marvel’ın Iron Man VR oyununu ileriye ertelendi!

Fortnite Bölüm 2 Sezon 1 için önemli detaylar!

 

“League of Legends 2020 Turnuvası ve detayları” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.