Kurucusunun ardından BitMEX CEO’su da teslim olabilir

 Kurucusunun ardından BitMEX CEO’su da teslim olabilir

HDR Global‘e bağlı BitMEX isimli kripto para borsasında kasım ayında kara para aklama iddiaları gündeme gelmiş ve borsanın kurucularının kendi hesaplarına 400 milyon dolar aktardıkları iddia edilmişti. Bu iddiaların ardından Singapur’a yerleşen şirket CEO’su Arthur Hayes yakın zamanda 10 milyon dolar kefalet karşılığında ABD’ye teslim olabilir.

Kurucu ile Aynı Yolu İzleyip BitMEX CEO’su da Teslim Olabilir

Hakkındaki kara para aklama iddialarının ardından Singapur’da olduğu ortaya çıkan BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in 6 Nisan tarihinde ABD’ye teslim olabileceği konuşuluyor. Yargılanma sürecinin başlaması için Hawaii eyaletine gidebileceği Arthur Hayes’in 1 milyon dolar nakit güvence karşılığında ABD’ye teslim olabilir.

Ayrıca teslim olması ile birlikte tıpkı BitMEX kurucusu gibi kafelet karşılığında serbest kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kefalet olarak ise Arthur Hayes’in annesi tarafından 10 milyon dolar ödeneceği iddia ediliyor.

BitMEX
Kurucusunun ardından BitMEX CEO’su da teslim olabilir
BitMEX Kurucusu Teslim Oldu

BitMEX kurucusu Ben Delo, ABD’de aranıyordu. Geçtiğimiz gün ABD’ye teslim olan Delo, Pazartesi günü 20 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. Ayrıca Ben Delo isterse İngiltere’ye yeniden dönebilecek.

Hakkındaki kara para aklama iddialarının ardından Singapur’da olduğu ortaya çıkan BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in 6 Nisan tarihinde ABD’ye teslim olabileceği konuşuluyordu. Yargılanma sürecinin başlaması için Hawaii eyaletine gidebileceği Arthur Hayes’in gitmemesi halinde ABD’ye iadesi söz konusu olabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir