Kripto para vurgunlarına bir yenisi eklendi: Bitrota

Bitrota

Kripto para vurgunlarına bir yenisi eklendi: Bitrota

ABONE OL 

Ülkemizdeki kripto para vurgunlarına bir yenisi daha eklendi. Kayseri merkezli yerli kripto para borsası Bitrota, sistemin çökmesi sonucunda topladığı 1 milyar TL ile kayıplara karıştı.

Kripto Para Vurgunu: Bitrota

Sputnik haberine göre Kayseri merkezli kripto para borsası Bitrota, toplamda 30 bin yatırımcının 1 milyar TL’den fazla varlığı vurguna kurban gitti. Habere göre Kenan Altun ve Hasan Özkan isimli kişiler Kayseri’de Endless Yazılım Teknoloji AŞ isimli bir şirket kurdu. Bu şirket Bitrota isimli kripto para borsası açtı ve Talent isimli bir kripto para satışına başladı.

Bir kripto para borsası olarak görünen bu sistem aslında bir saadet zinciri olarak faaliyetini sürdürdü. Yatırım yapan kişilere aylık yüzde 30 kazanç vaat ediyordu. Bir süre devam eden bu saadet zinciri şirket sahibi Kenan Altun ve Hasan Özkan kişilerin ortadan kaybolmasıyla sonlandı. Yatırımcılar ise 1 milyar TL’den fazla olan varlıklarını kaybetti.

Kripto para vurgunlarına bir yenisi eklendi: Bitrota

Thodex Mağdurları Ne Kadar Kayıp Yaşamıştı?

Kullanıcılardan gelen cüzdan adresleri detaylı bir şekilde incelendi ve Thodex mağduriyetinin yaklaşık 150 milyon dolar olduğunu ortaya çıkardı. Basında yer alan ve tüm kripto para piyasasını sert dille eleştirmeye sebep olan 2 milyar dolar ifadesinin yanlış olduğu kanıtlanmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir