Kripto para vergisi netleşti! Oran kaç olacak?

Kripto para vergi

Kripto para vergisi netleşti! Oran kaç olacak?

ABONE OL 

Kripto para piyasasının vergilendirilmesi konusundaki çalışmalar sürerken kripto para vergi oranı hakkında net bilgiler gelmeye başladı.

Kripto Para Vergisi Netleşti

Geçtiğimiz haftalarda tartışmaların odağı olan kripto para ve yerel borsa vergilendirilmesiyle ilgili bilgiler artık çok daha net bir şekilde geliyor. Kripto para işlemlerinden vergi geliri elde etmek isteyen Hazine ve Maliye Bakanlığı, vites artırarak konuyla ilgili sona yaklaştı.

Bloomberg’in haberine göre ismini paylaşmak istemeyen bir yetkili, Hazine ve Maliye Bakanlığı‘nın kripto para vergisi üzerinde çalıştığını ve on binde 3 oranında bir vergi uygulamasına geçilmesinin planladığını belirtti.

Kripto para vergi

Henüz verginin nasıl uygulanacağı bilinmese de yüzde 3’lük oranın birçok kesim tarafından fazla bulunduğu ve vergi hesaplamalarının zorlaşacağı konuşuluyor. Özellikle vergiden doğrudan sorumlu olacak olan ülkemizdeki kripto para yatırımcılarının kafalarında soru işaretleri artmaya başladı.

Kripto para hareketlerinin normalden fazla hareketli olması, yatırımcılarının daha fazla zarara maruz kalmamak için yaptıkları zararına satışları kapsayıp kapsamayacağı merak edilen konuların başında geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir