Kripto para piyasasının büyüklüğü 1 trilyon doları aştı

 Kripto para piyasasının büyüklüğü 1 trilyon doları aştı

Kripto para piyasası Bitcoin fiyatının giderek artmasıyla birlikte büyüklüğüne arttırmaya devam ediyor. Toplamda 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşan kripto para piyasası tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

Kripto Para Piyasası 1 Trilyon Barajını Aştı

Bitcoin’in 37.730 dolarlık yeni rekor kırmasıyla birlikte kripto para piyasasına olan sıcak para akışı devam etti. Bu akışla birlikte kripto para piyasasının büyüklüğü 1 trilyon doları aştı. 2017 yılının aralık ayında Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesiyle birlikte kripto para piyasası 827 milyar doları aşmıştı.

Bitcoin adeta nefes ala ala yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Yeni bir rekor kırarak 37.730 dolara kadar yükselen lider kripto para birimi şu an 37.085 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Kripto paralar vergi
Ripple – Bitcoin – Ethereum

JPMorgan’dan Bitcoin Tahmini!

JPMorgan stratejistlerinden olan Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal alımların artışıyla birlikte Bitcoin’in uzun vadede 146 bin dolar seviyelerine yükselebileceğini ifade etti. Yatırım sektöründeki şirketlerin altın yatırımı yerine Bitcoin’i tercih etmeleri sayesinde bu hedefin gerçekleşebileceği ifade edildi.

Altının yatırım şirketleri için eskisi kadar gözde olmadığını belirten stratejistler, Bitcoin’in şu an birçok şirket için daha ilgi çekici bir yatırım aracı olduğu ifade edildi. Daha öncede yayınlanan verilerden de anlaşılabileceği gibi altın yatırımlarının artış eğilimi eskiye göre daha yavaş şekilde ilerlerken Bitcoin fiyatından artışın daha yüksek eğilimli olduğu görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir