Kripto para piyasası kan kaybetmeye devam ediyor

Kripto para piyasası

Kripto para piyasası kan kaybetmeye devam ediyor

ABONE OL 

Kripto para piyasası Bitcoin’in 15 bin dolar seviyelerine kadar gerilemesiyle güç ve kan kaybetmeye devam ediyor. Kripto para piyasasının büyüklüğü 800 milyar doların altına geriledi.

Kripto Para Piyasası Küçülüyor

Bitcoin, 15 bin 600 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu gerilemeyle birlikte kripto para piyasasının büyüklüğü de 782 milyar dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin dominasyonu yüzde 38.7 olarak kayıtlara geçti.

Özellikle FTX hacker’ının ele geçirdiği Ethereum‘ları renBTC‘ye dönüştürmesi ve muhtemel satışları sebebiyle fiyatta düşüşler yaşanmaya başladı. FTX olayının patlak verdiği ilk andan itibaren Bitcoin fiyatı düşüş yaşamaya başlamıştı.

Bu düşüşler ve yaşanan olaylar güven kaybına sebep olmaya başladı. Bu da kripto para piyasasının küçülmesine sebep oldu. Kripto para piyasası tüm zamanların en yüksek seviyelerine ile karşılaştırıldığında piyasa değeri olarak 3’te 1 seviyelerine kadar geriledi.

Kripto para piyasası
Kripto para piyasası kan kaybetmeye devam ediyor

FTX Saldırısındaki Ethereum’lar Elden Çıkarılıyor

Kripto para piyasasının içerisinde bulunduğu buhrana sebep olan FTX, yaşanan tüm gelişmelerin ardından bir de siber saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırıda ele geçirilen Ethereum’ların 10 bin tanesi renBTC‘e dönüştürüldü. Bu sebepten dolayı Ethereum fiyatı 1.100 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Mevcut tüm Ethereum’ların Bitcoin’e dönüştürülme ihtimalinin bulunduğu da uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir