Kripto para piyasası 1 trilyon doların altına geriledi

Kripto para piyasası

Kripto para piyasası 1 trilyon doların altına geriledi

ABONE OL 

Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerine kadar çekilmesiyle birlikte kripto para piyasası da küçülmeye başladı. Bu küçülme kripto para piyasasını 1 trilyon doların altına inmesine sebep oldu.

Kripto Para Piyasası Küçülüyor

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, son üç aydır düşüş trendini sürdürürken 20 bin dolar seviyelerine geriledi. Bu gerilemeyle birlikte kripto para piyasası da küçülmeye başladı. Bitcoin‘in zirve fiyatına ulaştığı dönemlerde 2.5 trilyon dolar büyüklüğünde olan kripto para piyasası, şu sıralar 890 milyar dolar seviyelerine geriledi. Bu da kripto para piyasasından 1.6 trilyon dolara yakın bir varlığın çıkarıldığını gösteriyor.

Bitcoin haber yazıldığı an da 20 bin 500 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Ethereum ise 1.050 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin’in piyasa değeri 390 milyar dolara, Ethereum’un piyasa değeri ise 128 milyar dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin piyasa değeri
Kripto para piyasası 1 trilyon doların altına geriledi

El Salvador Bitcoin Yatırımında Zararda!

Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken El Salvador, yaşanan düşüş dönemlerinde Bitcoin satın alımları gerçekleştiriyordu. Bugüne kadar satın aldığı Bitcoin’lere 103 milyon dolar ödeme yapan El Salvador’un sahip olduğu Bitcoin’lerin değeri 50 milyon dolara kadar geriledi.

Toplamda 2.301 Bitcoin satın alan El Salvador’un Maliye Bakanı Deutsche Welle’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Her ciddi ekonomist de aynı şeyi hissetmeli çünkü bu gerçekten çok yüzeysel bir analiz ve sadece bilgisizlikten konuşuyorlar. Mali risk son derece minimal.

… Tekrar tekrar söyledim: madeni paraları satmadığımız için iddia edilen 40 milyon dolarlık bir kayıp olmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir