Kripto para piyasası 1.6 trilyon doların altına geriledi

Kripto para piyasası

Kripto para piyasası 1.6 trilyon doların altına geriledi

ABONE OL 

Bitcoin’in 35 bin dolar seviyelerine kadar gerilemesiyle birlikte kripto para piyasası da gerilemeye başladı. Son düşüşlerle birlikte kripto para piyasası 1.59 trilyon dolara kadar geriledi.

Kripto Para Piyasası Kan Kaybediyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin, 35 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Son iki aydır düşüşünü sürdüren Bitcoin‘le birlikte kripto para piyasası da kan kaybetmeye devam ediyor. Son düşüşlerin ardından kripto para piyasasının büyüklüğü 1.59 trilyon dolara kadar geriledi.

Bitcoin’in piyasa değeri ise 662 milyar dolara kadar geriledi. Bitcoin’in 67 bin dolar seviyelerinde seyrettiği zamanda piyasa değeri 2.5 trilyon doları aşmıştı. Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum‘un piyasa değeri ise 286 milyar dolara kadar geriledi.

Kripto para piyasası 1.6 trilyon doların altına geriledi

En büyük ilk 5 kripto paranın içerisinde 2 sabit fiyatlı kripto paranın (USDT, USDC) olması da yatırımcıların nakite geçiş yaptığını gösteriyor.

Kripto Para Ödemeleri Yaygınlaşıyor: Bitcoin Düşüşte!

Kripto para ile ödeme yapma imkanı sunan BitPay platformu yayınladığı son raporda kripto para ödemelerinde hangi kripto paraların daha fazla kullanıldığını açıkladı. Bu rapora göre 2022 yılında kripto para ile ödeme yapan kullanıcıların yüzde 65‘i Bitcoin’i, yüzde 15 ise Ethereum’u kullanıyor.

2020 yılında Bitcoin kullanım oranı ise yüzde 92 seviyelerindeydi. Bu da Bitcoin’i bu konuda güç kaybettiğini gösteriyor. Bitcoin tarafından kullanılan Blockchain ağının verimsiz olduğu, yavaş ve oldukça pahalı bir ağ olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin Lightning Network teknolojisi geliştirilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir