• 4 Haziran 2020

Dünyadaki kripto para kullanımı sandığımız gibi değil!

 Dünyadaki kripto para kullanımı sandığımız gibi değil!

Kripto para denildiği zaman akla ABD, Çin, Japonya veya Kore gelir fakat Statista‘nın son araştırmasına göre durum sandığımız gibi değil. Statista‘nın araştırmasına göre Türkiye, dünya üzerinde en çok kripto para kullanan ülke konumunda.

2019 yılında Türkiye’nin kripto para kullanımında zirveye ulaştı. Bunun başlıca sebeplerinden konut, döviz, altın dışında yeni bir yatırım aracına olan ihtiyacı olduğu göze çarpıyor. Türkiye’deki yerli kripto borsalarındaki artışlar ise talebin arttığının adeta bir kanıtı.

Türkiye kripto paralara bir hayli ilgi gösteriyor. Kripto para kullanımı giderek artmaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

  • […] > Dünyadaki kripto para kullanımı sandığımız gibi değil […]

  • […] Ülkemizde bugün kripto para ile ilgili güzel bir gelişme yaşandı. Kripto para kullanımı Türkiye’de giderek yaygınlaşırken bugün gelen haberle daha da yaygınlaşacak gibi görünüyor. Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un yeni sponsoru yerli kripto para borsası BTCTurk oldu. Resmi açıklamanın bugün gelmesi beklenirken sponsorluk bedeli olarak yıllık 5 milyon TL ödeneceği gelen bilgiler arasında. Bu sponsorluk anlaşmasıyla birlikte takımın yeni ismi BTCTurk Yeni Malatyaspor olacak. Yapılan araştırmalarda Türkiye şu an dünyanın en çok kripto parayla ilgilenen ülkesi konumunda. Her geçen gün yeni adımlarla Bitcoin hayatımıza girmeye devam ediyor. […]

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir