Kripto para borsasının kurucusu dolandırıcı çıktı

Kripto para borsası

Kripto para borsasının kurucusu dolandırıcı çıktı

ABONE OL 

Kanada merkezli kripto para borsası QuadrigaCX, geçtiğimiz yıl iflas açıklamıştı ve faaliyetlerini sonlandırmıştı. İflasın açıklanmasıyla kullanıcılarının 124 milyon dolar zarar etmesine sebep olan kripto para borsasının kurucusunun dolandırıcı olduğu ortaya çıktı.

Kurucunun Dolandırıcı Ortaya Çıktı

Kanada merkezli kripto para borsası QuadrigaCX iflas açıkladıktan sonra 76 bin kişi mağdur oldu. Bu süreç sonrasındaki 76 bin kişinin 124 milyon dolar kaybettiği ortaya çıktı.

Kanada Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu üyesi bu iflas hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Bu tam da yeni teknolojinin kullanılarak organize edilmiş eski tarz bir dolandırıcılıktı. Soruşturma raporları aslında halka açıklanmaz ancak Quadriga’ya güvenip paralarını yatıran insanların ne olduğunu bilmeleri haklarıydı”

QuadrigaCX kurucusu Gerald Cotten‘in 2016 ve 2018 yılları arasında kendisinin hesabına 17 milyon dolar ve eşinin hesabına 16 milyon dolar aktardığı ortaya çıktı. Kripto para borsasının iflas sürecinin de saadet zinciri gibi olduğu ortaya çıktı.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun açıkladığı rapora göre kripto para varlıklarından doğan değişimlerin kullanıcıların varlıklarından karşılandığı belirtildi.

QuadrigaCX kurucusu Gerald Cotten Aralık 2019 tarihinde vefat ettiği de Quadriga CX Facebook sayfasında yayınlanarak ortaya çıkmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir