Kripto para borsalarından Çin hamlesi!

Kripto para borsaları

Kripto para borsalarından Çin hamlesi!

ABONE OL 

Çin devlet yetkilileri tarafından defalarca yapılan açıklamalarla Bitcoin fiyatı olumsuz etkilenmişti. Son olarak Bitcoin madenciliğine yaptırım uygulayacağını açıklayan Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı‘nın ardından kripto para borsalarından Çin‘e karşı hamleleri başladı.

Kripto Para Borsaları Karşı Hamle Uygulayacak!

Çin, dünyanın en çok Bitcoin madenciliği yapılan ve aynı zamanda en çok yatırımcıya sahip olan ülkeler arasında yer alıyor. Çin’den belirli aralıklarla gelen olumsuz haberler sonrası kripto para piyasasının düşüşe geçmesi yatırımcıların canını sıkmaya devam ediyor. Kripto para borsaları da bu olayların ardından Çin para birimi Yuan ile olan işlem çiftlerini kaldırmaya başlayacağı iddia ediliyor.

Bu hamleyle birlikte Çin’e tepki gösteren ilk borsanın Çin merkezli OKEx olacağı iddia ediliyor. İddialara göre OKEx, Yuan ile olan işlem çiftlerini kaldıracak. Coinbase‘in yatırım yaptığı kripto para yatırım uygulaması Amber Group‘da Çinli kullanıcılara kapama kararı aldı.

Kripto para borsalarından Çin hamlesi!

Çin Bitcoin Madenciliği Açıklaması ile Piyasayı Sarstı

Çin Halk Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Liu He, bugün Devlet Mali İstikrar Komitesi‘ni topladı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan He, Bitcoin madenciliği ile sert tedbirler alacaklarını açıkladı. Liu He, Bitcoin madenciliğinin ve Bitcoin ticaretinin önüne geçmeleri gerektiğini belirterek gerekli önlemlerin alınacağını ifade etti.

Daha önce yine Çin’den yapılan açıklamalarla değer kaybeden Bitcoin, bu açıklamanın ardından yeniden değer kaybetti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.